Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 05:48

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Урок читання в 1 класі

Читання     Урок №47

Тема:  Закріплення звукового значення букви «ем». Звуковий аналіз   слів. Складання речень за малюнками  і графічними схемами. Прислів’я.

Мета: Закріпити знання учнів про вивчену букву «ем»; вдосконалювати навички читання складів і слів з вивченими буквами, вміння складати звукові моделі слів, схеми до речень і речення за схемами; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; збагачувати словниковий запас першокласників; виховувати дбайливе ставлення до тварин, бажання турбуватися про них.

Обладнання: Буквар ( авт. М.Д. Захарійчук – Київ:  Грамота, 2012), каса букв, таблиця зі складами, предметні малюнки, картки зі схемами речень,  аркушики – розмальовки, мікрофон, ноутбук.

Зміст уроку

Організаційний момент

Учитель.

Ось до класу всіх скликає

Голосистий цей дзвінок.

Учні

І ми радо поспішаєм

Не в садок, а на урок.

Учні

Доброго ранку, сонце привітне,

Доброго ранку, небо блакитне,

Доброго ранку, в небі пташки,

Доброго ранку, маленькі дубки.

Учитель

Доброго ранку, добрії діти,

Всіх вас люблю і буду вас вчити.

У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

Учні

Добрий день!

Учитель

У добрий час, радо ми вітаєм вас.

З миром зустрічаємо,

Щастя вам бажаємо.

Урок читання починаємо.

Любі друзі! Ану ж на мене подивіться,

І веселенько посміхніться.

Працювати  прошу старанно,

Щоб почути від батьків,

що у нашім 1 –В класі діти – просто молодці.

Гаслом нашого уроку будуть слова: Добре того навчати, хто хоче все знати. Ви хочете багато знати? Тож налаштуємося на урок і промовимо слова аутотренінгу.

Я учень (хлопці).

 Я учениця ( дівчата).

Я ходжу до школи.

 Мене вчать вчитися.

Я хочу все знати.

1 учень

Виріс я, я вже школяр.

Я хвилююся весь час,

Адже я прийшов до школи

Перший раз у перший клас!

На дванадцять вчитись хочу.

Є вже ранець з букварем.

Був я вчора просто хлопчик

 Став нарешті школярем!

2 учень

Ой , велике свято в нас

Я пішов у перший клас!

В мене  книжка  у руках

В мене ранець на плечах!

Небо чисте, голубе,

Гарно як навколо!

Осінь, я чекав тебе

Щоб ходить до школи!

Учитель.

Сьгодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову.

Що так нас чарує й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько,будьте уважні,

Щоб працювати вам було неважко.

Працювати на уроці ми будемо за планом:

Повторення раніше вивченого

Будьте уважні

Фізкультхвилинка «Веселий перепочинок»

Учитель

Ще одним почесним гостем буде у нас Ведмедик. Він разом з батьками буде спостерігати за вашою роботою. Найактивніші, найпрацьовитіші  учні отримають від нього подарунки.

Спершу відвідаємо  країну «Український  алфавіт».

Актуалізація опорних знань

( Повторення раніше вивченого, фронтальне опитування)

- Яка буква записана першою? А що ви про неї знаєте?

Учні

 Голосиста буква А

Мій Букварик відкрива.

Не сама вона іде,

А всю азбуку веде.

Учитель

-Яка буква записана останньою?

Яка буква 3?

Якою фішкою позначається голосний звук?

Якою фішкою позначається приголосний?

-Що я маю на увазі, коли викладаю фішку з двома рисочками?

На що схожа буква О? Назвіть перший звук  у слові « урок».

Як називається наша країна? Як ми ставимося до нашої Батьківщини?

Учні

Україна, люба ненька,

Я люблю тебе,  рідненька!

Учитель

Про яку букву йдеться?

Паличка і паличка,

А між ними галочка.

Зрозуміло стало нам.

Завітала буква  («ЕМ»)

Які букви можна побудувати з 3 паличок? (А, У,И).

-Ви гарно працювали. Нам треба  відпочити.

Запрошую вас на фізкультхвилинку «Веселий перепочинок»

Станьмо в коло всі скоріш!

Разом буде веселіш!

Де долоньки? Покажіть,

Плескайте і верещіть.

Поскакали, як зайці,

Дуже добре, молодці!

Полетіли, як птахи,

Всі дружніше, дітлахи!

Як пінгвіни походіть,

Весело заверещіть!

Ви, як рибки попливіть,

І за партою  посидіть!

Гра «Знайди літеру»

 Де ж  у великому містечку Алфавіт живе Буква А?Назвіть слова, близькі за значенням до слова «Алфавіт» (абетка, азбука).

Назвіть «сусідів» букви О?

З якої букви не починаються слова?

А зараз спробуйте знайти літеру, яка заховалась.

Закріплення раніше вивченого

 Приступаємо до наступного завдання «Прочитай склади». Я буду показувати склади,а ви їх швидко читатимете вголос. Будьте уважні, не помиляйтеся!

Читання складів ланцюжком

Прочитайте склади ланцюжком

Аа, Ао, Уа, Ау, Оо, Ми, Мо, Ма, Му.

Згадайте, який  звук ми вивчали останнім.

Добре! Усі вивчені літери ви засвоїли добре.

Молодці! І з цим завданням ви впоралися.

Склади модель слова

1 в. Мур, мурчик   2в. Мак, машина.

Фізкультхвилинка

Плескаємо в долоні, коли музика дзвенить.

А стихне – букву, з якої починається ваше ім’я ,  швидко знайдіть.

Сідайте.  Вам пропонується розмалювати обрану вами літеру.

-Я вам доручаю важливу справу.

Один одного за руки візьміть . Утворіть  букву «М».

Треба перетворитися на букву о, зобразити її.

Спробуйте язичком дістатися носика.

Оближемо  варення

Гра «Хто більше слів запам’ятав»?

Навіть слова  зі звуком «М»

Робота з Букварем

Учитель

Цю найпершу книжку

Знає будь – який школяр.

До усіх книжок доріжку

Прокладає нам БУКВАР.

Будемо набиратися розуму за допомого нашого помічника – підручника.

Пропоную вам послухати …

Про що йдеться

Як ми повинні ставитися до тварин?

Підніміть руки, у кого вдома мешкають тваринки.

Будьте добрими, турботливими, пристойними відповідальними до друзів наших «менших», і вони будуть вдячні вам за це.

Ми називали слова, назви тварин. Але не завжди з одного слова можна зрозуміти, про що йдеться. Речення складається зі слів. Слова у реченні пов’язуються  між собою так, щоб сказане було зрозуміле тим, хто слухає. Зараз ми будемо записувати речення  не буквами, а умовними позначками. Кожне слово – то окрема горизонтальна лінія. Між лініями залишаємо одну клітинку. Перше слово позначаємо лінією із вертикальною лінією. У кінці речення ставимо крапку.

Складання схем до речень

Підсумок уроку

Чи сподобався вам урок?Якими ви були на уроці?

-Які гарні діти! Я задоволена вашою роботою. Ви впевнились в тому, що навчання – це праця,  нелегка робота. Ведмедик доручив мені оголосити подяку за розум, активність, старанність…. І вручити вам сюрприз.

Наш урок хочу закінчити віршиком

«ГОЛОВНА ПРОФЕСІЯ»

Спитай у тата і у мами,

Які професії у них.

Професій різних є чимало,

Сповна їх вистачить на всіх!

Та є одна поміж професій,

Якої вчаться у житті.

Вона для кожного найперша,

Якої вчитимешся й ти!

Учитель, лікар та геолог,

Письменник, слюсар чи кресляр —

Всі називають головною

Одну професію — школяр!

Бо всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш там набуть,

Не станеш у житті ніколи

Тим, ким в дитинстві мрієш буть!

А.  Костецький

Тож будьте розумними, вихованими учнями.

Урок закінчено.

Категорія: Мої статті | Додав: teacher (26.01.2015)
Переглядів: 711 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • \n
  • uCoz Community
  • \n
  • uCoz Manual
  • \n
  • Video Tutorials
  • \n
  • Official Template Store
  • \n
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz