Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 05:54

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Розробка Уроку

РОЗРОБКА

УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

В   2  - В класі

 

ТЕМА:  Велика буква у назвах міст, сіл,

 річок, морів і гір.

 

Тип уроку: урок – подорож.

 

 

 

Вчитель Кальченко О.М.

 

 

 

10.12.2014 р.

Урок №55

Тема уроку: Велика буква у назвах міст, сіл, річок, морів і гір.

Мета: навчальна: познайомити учнів з правилом написання великої букви у назвах міст, сіл,річок,морів, гір;розширити знання про написання власних назв; розвивальна: формувати орфографічну грамотність; предметну компетентність; удосконалювати вміння розрізняти власні та загальні назви 

( без вживання терміну ); розвивати усне та писемне мовлення учнів;

 виховна: виховувати любов до рідного краю, бажання вивчати його історію.

Методично –дидактичне забезпечення: ілюстрації з зображенням міста, села, річки, моря, гори; узагальнена таблиця «Велика буква в назвах», зошити, роздатковий матеріал по темі презентація «Місто Соледар»,бумажна скринька.

Тип уроку: урок – подорож.

Хід уроку:

І.Організація класу до уроку

Дорогі друзі!Ви почули вже дзвінок,

Починаємо урок української мови.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Бажаю всім успіхів у навчанні.

II.Актуалізація навчальної діяльності

1.Перевірка домашнього завдання

-Згадайте, яку тему ми розглядали на останніх двох уроках.

1.Повторення правила написання з великої букви  імен, прізвищ, по батькові,кличок тварин. Вправа «Мікрофон». Обрати картки ( зі словами: ім’я, прізвище, по батькові, кличка тварини) і пояснити правила.

2.Творче завдання ( усно)

До кожної групи слів підібрати загальну назву:

Петров, Холод, Іванова - …              Імена

Марійка, – клички …                        Клички тварин

Орлик, Швидкий, Бігун                Прізвища людей

3. Індивідуальні завдання (4 учнів) : вставити клички своїх домашніх тварин

  Корова …, кіт …, собака …, коза …, кінь …, теля …

ІІI. Мотивація навчальної діяльності

Мета: викликати у учнів цікавість до  теми уроку; налаштувати їх на ефективний процес пізнання, психологічно підготувати другокласників до сприйняття теми уроку.

-В українській мові існують ще декілька правил щодо написання великої букви у назвах. Чи хочете ви про це дізнатися?

III. Оголошення, представлення теми та очікування навчальних результатів

Мета: забезпечити розуміння учнями правила правопису великої букви в назвах міст, сіл, річок, морів, гір.

Демонстрація плаката «Модель майбутніх знань».

Знати, вміти, знаю, вмію. Обговорення змісту моделі.

Вказую на картинку з зображенням дерева, на якій розміщено листочи.

-Чи відрізняється його вигляд після минулого уроку. Хто в вас  самий уважний.

1.Сьогодні ми з вами продовжимо мандрівку в велику країну  знань .

Дорога буде цікавою і незвичною.        

 2. Бесіда з учнями про Батьківщину, рідне село

 ІV. Надання необхідної інформації

Мета: надати учням достаньо інформації для подальшого виконання практичних завдань.

-Сьогодні на уроці ми будемо вчитись правильно писати назви міст, сіл вулиць і річок. А найкраще це зробити під час подорожі по рідному краї

                        Ми завзяті подорожні,

                        Сили в нас непереможні -

                        Кажем правду не жартуєм:

                        Рідним краєм помандруєм.

Прошу вас бути уважними, працювати старанно, швидко. Після нашого уроку та виконання домашньої роботи ви будете завжди правильно писати слова з великої букви.

1.ВПРАВА «Роз’єднай слова».  ВЕЛИКАБУКВАВНАЗВАХ

На екрані картинки міст сіл річок морів гір.

2.Вправа «Пять слів»

Запишіть на аркушику 5 слів, які спадають вам на думку, стосовно нашої теми.

Поселимо у нашу скриньку ще одного Грамотійка. Що він тримає в руках.

(велику букву).

3.Вправа «Підпиши картинку»

 

 

 

4.Вправа  «Кубик».  Спробуємо перевірити свої знання.

На кожному грані куба написано: ПІБ,клички тварин, місто, село,        

море, ріка, гора.

5.Робота за підручником :

1.Читання правила с.109.

2.Виконання вправ 233, 234.

                          Фізхвилинка     

               Ми мандруєм, ми мандруєм,

               Україною подорожуєм.

                Ось побачили Карпати:

                Як вершину нам дістати?

                Заглядаємо в озерця-

                Не торкнутись нам до дна!

                Так ми довго- довго їхали,

          Поки в рідний Соледар приїхали.

6. Презентація «Соледар – місто, в якому ми живемо».

IY. Закріплення вивченого матеріалу

1. Завдання на дошці: Скласти словосполучення, використовуючи назви нашої місцевості.

Пояснювальний диктант

    Село …     річка …      вулиця …місто …

2.Вправа «Навчаючи – вчуся». Поділяться своїми знаннями (в парі).

-Які назви міст Донецької області ви знаєте і запам’ятали.

3. Завдання на дослідження: - Подивіться на карту і назвіть назви річок, які протікають на території нашої області ( Інгул, Інгулець, Південний Буг )   .

-Складіть і запишіть речення з цими назвами. ( діти по черзі зачитують складені речення)     

4. Творча робота

Завдання: зробити малюнок, дати назви місту, морю, горі.

 

УЯВИ  СЕБЕ   ХУДОЖНИКОМ І СПРОБУЙ  СТВОРИТИ  СВОЮ  КАРТИНКУ

З ЗОБРАЖЕННЯМ  МІСТА  АБО  СЕЛА, РІЧКИ, ГОРИ  І ДАТИ  ЇМ  НАЗВУ.

Y. Рефлексія, оцінювання результатів.

Мета: згадати, виявити рівень засвоєння теми.

1. Вправа «Незакінчене речення»

Цей урок навчив мене…

Мені сподобалося…

Було важко…

Я дізнався про…

2. Повторення правила ( 2-3 учні).

3. Бесіда

 -У якому місті ти живеш?

 - Яку назву має вулиця, де знаходиться твій будинок?

   - Хто знає,на якій вулиці розташована наша школа?

4.Декламування вірша вчителем

 Всією душею, свім своїм серденьком

Люблю тебе,рідний край, земленько рідненька.

І вас повноводні, маленькі струмочки…

Гарна велика країна моя,

Є в ній озера,річки і моря,

Гори високі, степи та ліси,-

Скільки багатства і скільки краси!  П. Тичина

Гра «Задом наперед»

Іменник – це частина слова»

Клички тварин пишуться з малої літери.

Прізвище по батькові утворюється від імені людини.

VІІІ. Домашнє завдання

 Впр.236  Вивчити правило на ст. 109.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соледарська загальноосвітня школа I – III ступенів №13

 

 

РОЗРОБКА

УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

В   1  - В класі

ТЕМА:  Письмо великої букви  Ц, буквосполучень та слів із нею. Написання речень.  

 

       

 

Тип уроку: урок – казка

Вчитель Кальченко О.М.

 

26.02.2014р.

Українська мова  (письмо)

Урок № 150

Тема: Письмо великої букви  Ц, буквосполучень та слів із нею.

           Написання речень.          

Мета: навчити писати велику букву Ц (це), склади, слова з нею, будувати зі слів речення та записувати його з друкованого тексту; розвивати інформаційну, комунікативну компетентність, каліграфічне письмо, увагу, старанність, словниковий запас першокласників; виховувати працелюбність, ввічливість.

Тип уроку: урок-казка.

Методично – дидактичне забезпечення: триколірні "квитки", слова з диктанту -"блискавки", напис "Ласкаво просимо", звукові схеми слів, ілюстрації  та іграшковий мікрофон, зображення великої букви Ц ( «це»), намальовані цибулинки, картки із завданням, макет казкового потягу, книжка Джанні  Родарі «Пригоди Цибулино».

Хід уроку:

I.Організація класу.

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить   вас!

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Сподіваюсь, кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядьте всі дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

II Актуалізація опорних знань першокласників

На уроках письма ми з вами навчилися писати багато літер.  Пам’ятайте , що вони – ваші друзі, а ви обіцяли їх старанно читати і писати гарно. Чи так? А навіщо ми вивчаємо літери?

Щоб вміти читати і писати.

З них складаються слова.

А я знаю, що буква до букви –

 І виникло слово.

А слово до слова,

Звучить рідна мова.

Ви правильно кажете.  Які молодці!

Яскрава фея Букваринка

Діток зібрала під ялинку

Вони тут всі – від А до Я-

Весела гомінка сім’я.

Чи знаєте ви абетку?

Чи зможете назвати вивчені літери? Ми зараз і перевіримо.

Вправа «Вилучи зайве»(Показую літери, діти називають, які з них вивчали).

III. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні  веселу абетку ми продовжимо вивчати, про інші літери нам теж треба  знати.

В чарівну подорож,  у казку відправимося ми, перешкоди всі пройдем,

Хто не хоче працювати,  із собою не візьмем,

- Ми помандруємо у гості до одного з казкових героїв. Хочу вам повідомити, що ім’я його починається з букви Ц.
А чому саме до цього героя? ( Правильно, тому що зараз ми вивчаємо букву Ц, вчимося з нею читати та писати слова, речення).

У кожного з вас на парті лежать квитки. Вони різні за кольором, щоб у нас був більш веселий настрій. Це чарівні квитки, які допоможуть потрапити до будиночка героя. Зараз зима, тому, я вважаю, найнебезпечнішим транспортом, на якому ми можемо під’їхати до місця, буде казковий потяг.

 То ж, рушаймо у путь! Скажіть девіз нашої подорожі.

IY. Вивчення нового матеріалу.

Дорога наша буде довга. Тому щоб не довелося сумувати, поговоримо.

Казковий герой просив мене  перевірити, чи знайома вам буква ц.

Вправа «Кути».Укажіть  місце букви  «ц»  у словах: цибуля, стілець, стіл, ціна, цуценя, олівець. хатинка, друг, цукерка.

1.Каліграфічна хвилина.

-Прокладемо собі доріжку, написавши малу букву ц. Намагайтесь, щоб доріжка вийшла рівненькою і охайною.

Нагадування про правила письма.

 Пальчикова гімнастика

Вказівний  палець піднімай

І ним хитати починай.

Вліво – вправо, вгору – вниз.

А зараз ,пальчику, зігнись.

2. Диктант-блискавка.

   Ми поки йшли нашою стежкою, раптом почалася завірюха.

Щоб дістатися до будиночка, треба своїми знаннями розчистити доріжку. А завдання наше - дик­тант - "блискавка". Я показуватиму слово, написане на папері, і швидко ховатиму його, а ви маєте його прочитати, запам'ятати і записати. Цирк  ( для червоних квитків),  пальці ( для синіх квитків), цемент (для жовтих).

Будьте уважні. Намагайтеся писати правильно та не допускати помилки.

Щоб помилки хитрі й спритні

Не ховались у рядках,

Щоб всі букви в кожнім слові

Опинились на місцях,

Будемо гарно працювати,

Свою пильність розвивати.

 

Запросимо тишу: ц – ц – ц!

 

3. Письмо великої букви Ц.

Розгляд зразків.

         Погляньте на зображення великої букви Ц («це»). (показую зразок рукописної літери у сітці зошита.) Велика буква Ц («це») складається з трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі, внизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглюється тільки внизу, і маленької петлі.

— Погляньте уважно, як правильно писати велику букву Ц («це»): починаємо писати нижче верхньої міжрядкової лінії; ведемо, заокруглюючи, угору до цієї лінії; на відстані, яка дорівнює половині робочого рядка, заокруглюємо праворуч; ведемо довгу пряму лінію вниз на себе до нижньої рядкової лінії; заокруглюємо праворуч і продовжуємо до верхньої міжрядкової лінії; не відриваючи руки, ведемо по писаному вниз на себе від верхньої міжрядкової лінії до верхньої рядкової і далі до нижньої рядкової лінії; торкаючись нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо праворуч угору; закінчуємо писати від другої довгої прямої лінії на відстані, що дорівнює половині робочого рядка, і на його середині; не відриваючи руки, ведемо вниз на себе коротку пряму лінію на відстань, що дорівнює половині висоти робочого рядка; заокруглюємо ліворуч угору до перетину з нижньою рядковою і короткою прямою лініями; закінчуємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії. Пишемо під рахунок: і-раз-і, два-і, три-і. (демонструю написання літери на дошці.)

— Спробуємо разом «написати» букву у повітрі. ( учні «прописують» букву у повітрі).

— Розгорніть прописи та знайдіть зразок великої букви Ц («це»). Візьміть простий олівець та покажіть одне одному ті елементи букви, які я називатиму: довга пряма лінія, заокруглена вгорі і внизу до верхньої міжрядкової лінії; довга пряма лінія, заокруглена тільки внизу; маленька петля. (Учні в парах показують названі елементи букви).

4. Вправи з письма

— Наведіть літери за поданим контуром у зошиті. (Учні наводять контури.) Ще раз зверніть увагу на написання букви. (Учитель демонструє написання, коментуючи його.) Напишіть три літери самостійно. Порівняйте свої букви зі зразком: які елементи написані правильно, а які не дуже гарні.                      

5.Перевірка написаного

Фізхвилинка.

-Поки ми йшли вулицями  ви, напевне, трохи стомились. То ж надійшов час відпочити.

Ра – ра- ра! Ра –ра-ра!

У нас розпочалася гра

Ри – ри – ри! Ри –ри-ри!

Нумо руки догори.

Вліво – вправо нахилися,

Низько до землі вклонися.

Присідай і випрямляйся.

Разом з нами дружно грайся.

Раз – два. Відпочили,

І за парти дружно сіли.

Y.Закріплення знань

1.Читання дороговказа.

-Ви добре справились із завданням і ЗАМЕТІЛЬ ПРИПИНИЛАСЬ. Та,
на жаль, вона розкидала букви на дороговказі. Ми маємо відновити те, що було там написано, щоб перекона­ тись, що ми йдемо у правильному напрямку. Подивіться уважно, подумайте не поспішаючи і відновіть написане.  Вправа «Збери слова в речення».Ми   й  де мо  в  го сті.

---  ----  -- ---

2.Списування з друкованої основи.

-Нарешті ми підійшли до БУДИНОЧКА. Яка радість! Тут тепло, ми дійсно потрапили у казку. Чи бачите ви на будиночку напис. Що ж тут надруковано?
(діти читають хором)

            Ласково  просимо!

 

-Що означають слова "ласкаво просимо" ? (слова ввічливості)

Коли ми їх вживаємо ? (Коли запрошуємо  когось у гості).

Перепишіть у зошит напис з БУДИНОЧКА.

3.Добір до слів звукових моделей.

-І ось ми заходимо до казкового будиночку Тут дуже красиво.. Ввічливі мешканці  запропонували нам різні продукти. А покуштувати все це можна, дібравши до цих картинок слова. (показую картинки, діти складають схеми).

А хто ж тут господар?                                              

Як же звати хлопчика-господаря?

Та вже ж…..Багатьом був невідомий,

 А нині з кожним подружив.

З казки в кожного удома

Хлопчик-цибулинка жив.

Дуже просто, мелодійно

Він зоветься …(Цибуліно).

 

Першій букві в слові «Цибуліно» наші вітання. Що ж це за буква? Якими словами ми користуємося при зустрічі?

Виклади  ім’я казкового героя, а всі інші – звукову модель.

Цибуліно завжди бореться з неправдою.

 А як ви гадаєте, чи добре казати неправду?

Я бажаю, щоб всі діти  нашого класу бути чесними, правдивими.

 Списування з друкованого шрифту.

Цибуліно – надійний друг.

Про пригоди цього хлопчика та його друзів дізнаєтеся більше, коли прочитаєте казочку італійського письменника Джанні Родарі, яка так і називається «Пригоди Цибуліно».

А ось і сам наш герой.

 

IY. Підсумок уроку.

-А сьогоднішня наша подорож добігає кінця.

Збіг урок наш, як коротка мить,

Дуже швидко час біжить,

Ще попереду у вас багато кроків,

І цікавих, і важких уроків.

Тож зростайте здоровими і щасливими,

Розумними, добрими і кмітливими.

Вправа "Мікрофон"

- Що цікавого було на уроці?

Сьогодні були активними : ...

А тих, хто грамотно і красиво працював у зошитах, чекає нагорода. Ви знайдете в зошитах цибулинки - подарунки від хлопчика, господаря будиночку. Я пропоную вам вдома розмалювати нашого героя.        Ваші роботи я  надішлю  Цибуліно і він перевірить, як ви виконали моє завдання.

 

Урок закінчено.

Категорія: Мої статті | Додав: teacher (17.12.2014)
Переглядів: 1181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • \n
  • uCoz Community
  • \n
  • uCoz Manual
  • \n
  • Video Tutorials
  • \n
  • Official Template Store
  • \n
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz